Správa skupin a přístupů

Návod: Jak přiřadit IT zdroje (resource) sponzorovanému účtu?

1
Po přihlášení do systému je nutné přejít do organizace (Masarykova univerzita), kde chcete sponzorovaný účet založit. To je možné buď přes položku Access management, kde vyberete organizaci, nebo přes sekci Sponsor in organizations na stránce Home site, kde se můžete rovnou prokliknout do potřebné organizace.

2
Ujistěte se, že je vytvořená autorizační skupina. Pokud daná skupina neexistuje, využijte návod pro její vytvoření.
Pozn.: Skupina nemusí být vaše, stačí v mít dostatečné oprávnění pro přidání či odebrání členů skupiny. Oprávnění následně delegujte podle návodu.

3
Zkontrolujte, zda již existuje vazba této skupiny na daný IT zdroj (resource). Na přehledové stránce skupiny zvolíte Resources, kde následně zjistíte, jestli má daná skupina např. přiřazený přístup k Wi-Fi.

4
V organizaci Masarykova Univerzita vyberte sponzorovaný účet kliknutím na Sponsored Users, poté zvolte uživatele, kterému chcete IT zdroj přiřadit. Následně zvolte Groups.

5
Klikněte na tlačítko Add.

6
Vyberte požadované IT zdroje. Přidaní potvrdíte stisknutím Add.