Správa skupin a přístupů

Návod: Jak delegovat oprávnění skupiny?

1
Po přihlášení do systému je nutné přejít do organizace (Masarykova univerzita), kde chcete sponzorovaný účet založit. To je možné buď přes položku Access management, kde vyberete organizaci, nebo přes sekci Sponsor in organizations na stránce Home site, kde se můžete rovnou prokliknout do potřebné organizace.

2
Klikněte na položku Groups.

3
Zvolte Advanced settings.

4
Následně zvolte Managers.

5
V položce Select mode vyberte na jaký objekt chcete právo přiradit (uživatele či skupinu). Následně zvolte Add a postupujte podle bodu 6a, pokud chcete nastavit oprávněni pro uživatele. Bod 6b použijte v případě, že právo delegujete na skupinu uživatelů.

6a
Můžete vyhledat uživatele, kterého chcete přidat přes pole Search user by name, login or email. Poté zvolte Add.

6b
V poli Select organization vyhledejte Masarykova univerzita a následně zvolte skupinu, kterou chcete přidat a stiskněte Add.