Microsoft Outlook

Schránky/kalendáře pro rezervaci místností a vybavení ("schránky prostředků")

Kalendáře místností a vybavení slouží pro rezervace místností a libovolného vybavení a poskytování informací o existujících rezervacích/dostupnosti v prostředí M365. Jsou vhodné například pro:

• rezervace zasedacích místností sdílených v rámci oddělení nebo celé fakulty,
  • rezervace studijních místností pro studenty,
  • rezervace sdílených fakultních automobilů nebo audiovizuální techniky.

V případě místností doporučujeme využití pro místnosti, které nejsou zavedené v IS a jejichž obsazení není řízeno rozvrhem v IS.

Možnosti kalendářů

Oprávnění a pravidla pro rezervace

• Je možné nastavit oprávnění - kdo může místnost/vybavení přímo rezervovat, kdo může o rezervaci požádat a nechat si ji schválit, kdo může schvalovat, kdo může žádat o rezervace porušující některá z omezení (viz níže)
  • Je možné nastavit řadu dalších omezení - pro které dny/časy je možné rezervovat (např. s ohledem na provozní nebo otevírací dobu), jestli je možné zakládat opakované rezervace, s jakým předstihem a na jak dlouho je možné rezervovat

Použití kalendářů

Podrobný návod pro použití kalendářů místností a vybavení

Vytvoření kalendáře místnosti nebo vybavení

O založení kalendáře požádejte své IT pracoviště. Předtím si rozmyslete, kdo má mít právo místnost rezervovat nebo o rezervace žádat (viz výše).

Návody