Návod: Jak vytvořit zadání a kvíz?

Zadání

1
Pro vytvoření zadání v MS Teams, zvolte příslušnou Třídu / Předmět.

2
Přejděte na kanál Obecné, pak vyberte kartu Zadání.

3
Vyberte Vytvořit a zvolte Zadání.

4
Uvedete název zadání, pokyny pro odevzdání. Můžete Přidat zdroje (Například – šablonu pro vypracování), počet bodů, Přidat sadu hodnotících kritérií.

Zvolit jaké třídě / předmětu to zadáváte, případně specifikovat studenty, termín odevzdání a povolení pozdních odevzdání.

5
Jakmile máte vyplněné všechny náležitosti, klikněte Zadat.

6
Zadání máte již vytvořené.

7
Studenti ho naleznou v kanálu třídy / předmětu nebo přes kartu zadání.

Kvíz

1
Pro vytvoření kvízu v Teams zvolte příslušnou Třídu / Předmět.

2
Přejděte na kanál Obecné, pak vyberte kartu Zadání.

3
Vyberte Vytvořit a zvolte Kvíz.

4

Po volbě Kvíz se vám zobrazí přehled kvízů / formulářů v nástroji Forms, které již máte vytvořené. Vyberte požadovaný kvíz / formulář a klepněte na tlačítko Další.

TIP: Kvíz můžete předpřipravit přes webový prohlížeč a následně při tvorbě zadání vybrat ze seznamu.

V případě, že nemáte přichystaný kvíz / formulář, klikněte na možnost + Nový formulář. Následně vytvoříte formulář dle potřeb, kliknete na Hotovo a kvíz se připojí k Zadání.

5
Překontrolujte náležitosti zadání kvízu a klikněte Zadat.

Náležitosti - Můžete přidat kategorii zadání, pokyny, určit zda se to zadá všem studentům či konkrétním nebo možnost pozdního odevzdání. Taktéž upozornění studentům.

6
Zadání máte již vytvořené.

7
Studenti ho naleznou v kanálu třídy / předmětu nebo přes kartu zadání.