CIT FF  |  IT služby pro zaměstnance FF  |  Archiv newsletteru  |  3/2021
Odesláno 9. 9. 2021, 15:40

Novinky z CITu – technologie, služby, školení

Nová stránka o hybridní výuce je k dispozici

Na web Online výuky jsme přidali novou stránku o hybridní výuce. Stránky popisují několik doporučených postupů, jež se vám při tomto typu výuky mohou hodit. Popisujeme zde rovněž nástroje vhodné pro různé fáze výuky a technické vybavení, které můžete k hybridní výuce využít na naší fakultě.

Záznamy schůzek MS Teams se nyní ukládají do OneDrive a Sharepointu

Došlo ke změně nastavení v ukládání záznamů ze schůzek v MS Teams. Namísto dosavadního ukládání do MS Stream se nyní záznamy ukládají do OneDrive (v případě schůzek mezi osobami) nebo SharePointu (schůzky v rámci týmu). Důvody této změny popisují kolegové z ÚVT v článku na webu.

Nový formulář pro požadavky na nastavení pevné linky

Zaměstnanci nyní mohou žádat o změny v nastavení pevné linky (případně o zřízení nové) pomocí podrobnějšího webového formuláře. V něm si nyní mohou sami zvolit potřebné parametry, čímž se proces nastavení klapky značně urychlí. Připomínáme však, že tento formulář slouží pro nastavení nové klapky nebo pro změny ve stávající (či její zrušení). V případě žádosti o přesměrování klapky na mobilní číslo je nutné i nadále žádat přes původní formulář.

Školení k tvorbě webových stránek v univerzitním systému Umbraco

9. 11. 2021 v 10:00 a 18. 11. 2021 ve 14:00 se uskuteční školení k práci se systémem Umbraco. Aktuálně počítáme s prezenční formou v počítačové učebně (přesná učebna bude upřesněna všem přihlášeným). V případě nepříznivé epidemiologické situace se školení bude konat v online formě přes MS Teams. Jestliže máte zájem zúčastnit se školení, přihlaste se přes níže uvedený odkaz k vyhovujícímu termínu.

Články na webu LINDAT/CLARIAH pomohou s orientací v oblasti digitálních humanitních věd

Na webu projektu LINDAT/CLARIAH najdete články zaměřující se na různá témata z oblasti digitálních humanitních věd. Doposud zde vyšly například články o metadatech, zpracování obrazových dat nebo o dezinformacích v souvislosti s pandemií COVID-19 atp. O těchto i dalších tématech můžete pravidelně číst na stránce s články.

 

Doporučení a konzultace pro tvůrce databází a platforem

Pokud již připravujete digitální databázi, sbírku, archiv nebo jinou platformu pro výzkum, můžete se s námi poradit o její podobě. K dispozici však máme i několik základních doporučení, které jsou na našem webu volně k dispozici.

Nahrávací studio v budově N

V posledních měsících jsme pracovali na přípravě nahrávacího studia v budově N, které zanedlouho začne sloužit především při výuce nového studijního navazujícího magisterského programu Zvukový design a multimediální technologie. Než bude hotovo, můžete si přečíst podrobnosti a prohlédnout několik fotografií ze studia v přiloženém článku.

 

Prodloužení licencí pro edX Online Campus

Vyjednali jsme prodloužení licencí programu s online kurzy edX Online Campus, které nyní budou aktivní až do 1. 7. 2022. V případě, že doposud nejste do programu registrováni, můžete tak učinit i nyní. Postup k registraci popisujeme na webu. Kurzy v rámci tohoto programu mohou zdarma absolvovat studenti i zaměstnanci FF MU.

Chystáte se učit v nové učebně?

Jestliže budete v následujícím semestru učit v učebně, ve které jste doposud neučili, mohly by se vám hodit materiály, které vám řeknou, jak pracovat s technikou v učebně. Návody, fotografie i popis technického vybavení jsou k dispozici ve fakultním katalogu učeben.

Historie CIT: 5 let od rozloučení se sakurou

19. října uplyne již 5 let od chvíle, kdy jsme se rozloučili se sakurou, která dlouho byla součástí nádvoří areálu Arne Nováka. Když jsme dozvěděli, že v rámci rekonstrukce je její pokácení nevyhnutelné, rozhodli jsme se spontánně uspořádat malou rozlučkovou akci, na níž nechyběla ani hudební vložka od Akademického pěveckého sboru Pečman a mužského pěveckého sboru Láska opravdivá. K akci vznikl i samostatný web a na sociálních sítích jsme veřejnost vyzývali k zaslání fotografií sakury nebo sdílení pod štítkem #goodbyesakura.

Mohlo by vás zajímat

Seznam všech článků CIT FF

Web online výuka

IT tipy pro zaměstnance FF

Abecední seznam služeb CIT FF

 

Narazili jste na technický problém anebo potřebujete s něčím poradit? Požadavky na služby CIT zadávejte prosím přes web na adrese go.phil.muni.cz/pozadavek.

Odkaz  Odebírat newsletter Odkaz  Kontaktovat CIT

© 2021
Masarykova univerzita