Skype pro firmy


Upozornění

Služba již není poskytována. Obsah stránky není udržovaný.

Upozornění – Ukončení provozu

Aplikace Skype pro firmy byla ukončena ke dni 18. října 2020 a zcela nahrazena aplikací MS Teams. Ta obsahuje kromě chatu a videokonferencí i další funkce pro podporu spolupráce. MU již neposkytuje podporu této aplikaci.

Skype pro firmy je služba zprostředkovávající audio a video konference umožňující komunikaci v reálném čase. S kolegy lze začít okamžitě komunikovat pomocí rychlých zpráv (chatu), telekonference dvou a více uživatelů (hlasových i video) včetně možnosti sdílení prezentací či aplikací a předávání řízení konference, a to i s kolegy mimo MU.

Další výhody aplikace

  • desktopová verze/mobilní verze/webové rozhraní
  • šifrování veškeré komunikace
  • videohovory s vysokým rozlišením
  • hlasová komunikace až pro 250 účastníků najednou

Jaké funkce Skype pro firmy poskytuje?

Chat Rychlé zprávy (chat) umožňují rychlou textovou komunikaci s kolegy. Je možné je používat samostatně i v kombinaci s dalšími typy hovorů.
Telekonference (hlasová) Hlasová telekonference je základním nástrojem komunikace. V rámci hovoru se můžete spojit s jedním i více kolegy najednou (až 250 účastníků najednou).
Telekonference (video) Funkce videokonference umožňuje realizovat videohovor (tj. tváří v tvář) soukromě s vaším kolegou, s několika kolegy najednou i s větším počtem účastníků (tzv. videokonference).
Sdílení plochy V rámci hovoru je možné sdílet s účastníky vlastní plochu, okno vybraného programu, poznámkového bloku OneNote či PowerPointovou prezentaci. Všichni účastníci tak mohou sledovat, co se děje na vašem počítači.
Předávání řízení V průběhu hovoru je možné předat řízení nad plochou/programem jiným účastníkům, takže mohou zasahovat do zobrazovaného prostředí. To se hodí např. při řešení problémů na dálku, společné prezentaci či společném brainstormingu.
Záznam hovoru Audio a video hovory i videokonference včetně sdílené plochy je možné zaznamenat a uložit jako audio/video soubor pro pozdější přehrání či sdílení.

Co musím splňovat pro využití služby?

Skype pro firmy je služba dostupná všem uživatelům, pro použití stačí běžné znalosti ovládání PC, základním požadavkem pro funkčnost je účet Office 365 a dostatečné hardwarové vybavení (mikrofon či webová kamera). Pro využití všech funkcí je vhodné nainstalovat aplikaci Skype pro firmy. Pro některé funkce jsou nutné další aplikace, např. Word pro společnou úpravu dokumentů.

Návody

Podobné služby

Přihlásit se do O365

Přesměruje na webové rozhraní Office 365. Zadejte učo@muni.cz. Budete přesměrováni na stránku jednotného přihlášení, kde zadáte učo a primární heslo.

Stáhnout desktop aplikaci

Pokud si nevíte rady, postupujte dle návodu instalace O365.

Co je Office 365? Srovnat konferenční řešení