Muni Yammer. Propojme univerzitu.


Návod: Soukromá komunikace na Yammeru

Kromě publikování příspěvků a komentářů v diskusních vláknech jednotlivých skupin umožňuje Yammer také soukromou komunikaci mezi jednotlivci. Pro soukromou komunikaci slouží funkce Soukromé zprávy. 

Novou rychlou zprávu můžete vytvořit dvěma způsoby:

A) V doručené poště

Na stránce Yammeru klepněte na ikonu Doručené pošty (ikona obálky nahoře vlevo) a poté na modré tlačítko Vytvořit zprávu.

 

V novém okně se přepněte na volbu Poslat jako soukromou zprávuVyplňte účastníka/y, kterému/kterým chcete zprávu zaslat. Napište text zprávy (pomocí ikony sponky můžete ke zprávě přidat přílohu). Pro odeslání zprávy klikněte na Publikovat/Odeslat zprávu.

 

Odeslané i přijaté soukromé zprávy naleznete ve složce Doručená pošta, označené v hlavičce jako „Soukromá zpráva“. Pro lepší orientaci je ze zprávy zobrazen začátek první zprávy a případně začátek posledního komentáře.

Čtení zprávy

Pro přečtení celé zprávy či vložení komentáře/odpovědi klepněte na danou zprávu. V okně zprávy můžete doplnit vlastní odpověď/komentář, přestat sledovat, přesunout zprávu do skupiny (obsah zprávy se tím zveřejní, tj. zobrazí se na stránce zvolené skupiny), či označit znovu jako nepřečtené.  

B) V sekci Soukromé zprávy

K soukromým zprávám se nedostanete jenom přes ikonku obálky v horní liště Muni Yammeru, ale také v sekci Soukromé zprávy, kterou najdete pod výpisem pracovních skupin, do kterých jste se přidali nebo byli přidáni. V této sekci navíc vidíte poslední konverzace s kolegy.

I v této sekci můžete napsat novou zprávu kolegům, stačí kliknout na + Vytvořit zprávu pod seznamem zpráv nebo na ikonku + v záhlaví sekce.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.