Muni Viva Engage / Yammer

Návod: Sledujte vybrané lidi a důležitá témata

Sledovat lidi a témata je snadný způsob, jak mít přehled o dění na univerzitě. Sledujte například sdělení rektora, děkanů, tiskové mluvčí Masarykovy univerzity nebo příspěvky od pracovníků Oddělení vnějších vztahů a marketingu nebo Tiskového odboru. Díky tomu budete stále v obraze.

Sledování lidí

1
Sledujete-li někoho ve Viva Engage, vidíte jeho příspěvky ve svém informačním kanálu. Chcete-li si nastavit, koho sledovat, máte několik možností.

Pokud znáte jméno, funkci nebo oddělení uživatele, můžete ho najít přes tlačítko Hledat, kam zadáte potřebné údaje. Výsledky pak najdete pod záložkou Lidé.

2
Klikněte na jméno člověka, kterého chcete sledovat, a následně na tlačítko Sledovat.

3
Přihlásit se ke sledování konkrétního uživatele lze též kliknutím na jeho jméno či profilový obrázek u konkrétního příspěvku.

4
Následně opět kliknutím na tlačítko Sledovat.

Sledování témat

Kromě sledování lidí vám Viva Engage umožní i sledování témat. Díky tomu můžete mít přehled o oblastech, které vás zajímají, bez ohledu na to, v jaké skupině se o těchto tématech mluví. Témata slouží k organizaci obsahu.

1
Pro nastavení témat, které chcete sledovat, klikněte do pole Vyhledávání, zadejte požadované spojení a přepněte do záložky Témata.

2
Zde klikněte na název tématu a poté tlačítko Sledovat.