Připojení z domova (VPN)
Návod: Konfigurace VPN Mac OS X

VPN může využívat každý aktivní student či zaměstnanec MU. Pro přihlášení se používá UČO a sekundární heslo.

2
Jakmile máte staženy instalační soubory, nejprve nainstalujte Tunnelblick. Klepněte myší na stažený soubor Tunnelblick a tím spustíte instalaci.

V zobrazené nabídce poklepejte myší na ikonu Tunnelblick.

3
V následujícím dialogovém okně klepněte na Open.

4
Zadejte heslo, kterým se přihlašujete do počítače.

5
Po úspěšné instalaci klepněte na tlačítko Launch.

6
V následující nabídce klepněte myší na tlačítko I have configuration files.

7
Následující nabídku potvrďte tlačítkem OK.

8
Instalace Tunnelblicku je hotová. Nyní potřebujete nainstalovat konfigurační soubor pro naši univerzitní síť. Poklepejte myší na stažený soubor muni.ovpn.zip, tím dojde k rozbalení souboru. Ten poté spusťte poklepáním myši a v otevřeném dialogovém okně klepněte na OK.

9
Z následující nabídky vyberte položku Only me.

10
Zadejte heslo vašeho lokálního účtu v počítači.

11
V pravém horním panelu klepněte na ikonu Tunnelblicku a v zobrazené nabídce vyberte položku Connect muni.

12
Zadejte přihlašovací údaje. Použijte vaše UČO a sekundární heslo.

Nyní jste úspěšně připojeni k virtuální privátní síti MU.

Stále máte potíže s připojením?
Pokud se nemůžete připojit podívejte na seznam nejčastějších problémů. Nezapomeňte si také nastavit správně firewall, který musí propouštět VPN spojení, tedy UDP port 1194.