Tiskové služby pro studenty


Návod: Tisk z e-mailu a z webového rozhraní

Upozornění
Mobilní tisk podporuje pouze černobílý tisk.

Tisk pomocí e-mailu

Na adresu print@ics.muni.cz zašlete e-mail s přílohou, kterou chcete vytisknout (funguje pouze ze školní adresy UČO@mail.muni.cz). Zaslaný soubor se zařadí do tiskové fronty dostupné po přihlášení se k tiskárně.

Tisk z webového rozhraní

Přihlaste se na https://print.ucn.muni.cz/m pomocí UČO a sekundárního hesla a nahrajte soubor. Klepněte na tlačítko Nahrát novou tiskovou úlohu, poté na Vybrat soubor a po vybrání souboru potvrďte tlačítkem Nahrát. Nahraný soubor se zařadí do tiskové fronty dostupné po přihlášení se k tiskárně.

Podporované formáty

Microsoft 365 / Office

doc, docx, docm, dot, dotx, dotm, rtf, xls, xlsx, xlsm, xlsb, xltx, xltm, csv, ppt, pptx, pps, ppsx, pot, potx

Open Office

odp, ods, odt, ott

HTML, Mime HTML

html, htm, mhtml, xhtml

Obrázky

jpg, jpeg, png, bmp, gif, tiff, ico, wmf, emf, svg

Ostatní

txt, pdf, xml, fo, xps, epub

Mobilní tisk má být pouze černobílý, proč žádá tiskárna peníze za barevný tisk?
Odhad ceny před tiskem může být vyšší, mobilní tisk je však vždy tištěn i následně účtován pouze jako černobílý.

Vysvětlení

Po odeslání dokumentu tiskový systém provádí vyhodnocení složení dokumentu, tj. zastoupení černobílých/barevných stran. Mobilní tisk neumožňuje před odesláním žádné možnosti nastavení, které by zpřesnilo tento odhad (jako např. při tisku z PC), proto může dojít k vyhodnocení dokumentu nebo jeho části jako barevného. Na základě tohoto odhadu se vypočítává částka, kterou tiskárna požaduje pro zahájení tisku (jedná se o ochranu proti tisknutí do záporných částek).

Reálné zaúčtování do SUPO je však prováděno až po fyzickém vytištění dokumentu tiskárnou, a to na základě použitého toneru a počtu stran. V případě mobilního tisku je vždy vynucen černobílý tisk. Může tedy docházet k rozdílu ceny na začátku tisku a po jejím vytištění, ale zaúčtování do SUPO je vždy za cenu černobílého tisku.

Při podezření na špatné účtování zkontrolujte prosím vytištěný dokument na adrese print.ucn.muni.cz kde se dozvíte detailní informace o tisku včetně přesné částky zaúčtované do SUPO.

V případě zjištěných problému se prosím obraťtě na it@muni.cz.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.