Školení základů kyberbezpečnosti

Bezpečnostní tým Masarykovy univerzity CSIRT-MU poskytuje zaměstnancům školení o základech kyberbezpečnosti pro uživatele, bezpečné práci s informačními technologiemi a pohybu na internetu. Účastníci školení se naučí sami aktivně předcházet nejčastějším hrozbám, kterým jsou vystaveni při své každodenní práci.

Co nabízí školení kyberbezpečnosti pro uživatele?

Školení poskytuje přehled nejčastějších útoků na uživatele a způsobů jak útoky rozpoznat a bránit se jim. Dále se účastníci dozvědí, jak si mohou sami zabezpečit svůj počítač, používané služby a data. V neposlední řadě je uživatelům ukázáno, kdy vyhledat pomoc bezpečnostního týmu CSIRT-MU a jak mu poskytnout užitečné informace o kyberútoku.

Školení je určeno pro všechny zaměstnance univerzity. Vzhledem ke svému zaměření je pak vhodné zejména pro všechny pracovníky pracující s citlivými daty a dále pro pracovníky na všech netechnických pozicích s přístupem k informačním technologiím.