FF Profesionální pořízení AV záznamů
Tuto službu zajišťuje FF MU

Pro pořízení profesionálního záznamu z akcí spojených s výukou a výzkumem na Masarykově univerzitě můžete využít několik variant natáčení nebo zpracování záznamů.

Základní natáčení a zpracování

Tento záznam je vhodný pro natáčení přednášek, konferencí a jiných podobných projevů, při kterých mluví 1 nebo 2 osoby. Dalším vhodným využitím je i záznam výstupu z výuky.

Videozáznam se pořizuje na jednu kameru. Audiozáznam je zajištěn pomocí bezdrátového klopového nebo směrového mikrofonu. V případě potřeby je možné zajistit ohlávkový nebo ruční mikrofon. Informujte nás prosím o svých preferencích.

Záznam bude následně zpracován a zpřístupněn vám ve fakultní knihovně medií Medial. Záznam lze také nechat zkopírovat na Vaše uložiště nebo externí hard disk. V případě zájmu uveďte preferenci do formuláře požadavku.

Rozšířené natáčení a zpracování

Tento typ záznamu je vhodný pro rozhovory, debaty a projevy více než 3 lidí najednou. Je také vhodné využít záznamů z více kamer v případě, že jde o vystoupení konající se v rámci výstupu z výuky.

Videozáznam se pořizuje na 2 až 5 kamer. Audiozáznam je zajištěn pomocí směrových mikrofonů – je také možné využití ručních, klopových nebo ohlávkových mikrofonů. Informujte nás prosím o svých preferencích.

Záznam bude následně zpracován a zpřístupněn vám ve fakultní knihovně medií Medial. Záznam lze také nechat zkopírovat na vaše úložiště nebo externí hard disk. V případě zájmu uveďte preferenci do formuláře požadavku.

Pouze natáčení

V případě, že záznam potřebujete pouze natočit, ale ne zpracovat, uveďte to také při vyplňování formuláře požadavku.

Mějte prosím nachystané vlastní uložiště nebo externí hard disk, kam vám pracovníci videostudia po skončení natáčení překopírují záznamy.

Ukázka zpracovaných záznamů

Rozhovor

Zahraniční host

Záznam z představení

Záznam Noci vědců

Podmínky poskytnutí služby

Služba je poskytována primárně zaměstnancům Filozofické fakulty MU, popřípadě osobám je zastupujícím. Možnost profesionálního záznamu se vztahuje pouze na akce přímo související s výukou a/nebo výzkumem, které zaměstnanec provádí v rámci své práce na FF MU. Příkladem jsou přednášky zvaných hostů, keynote přednášky na konferencích, rozhovory s významnými osobnostmi nebo výstupy z výuky a výzkumu.

Výjimkou je běžná výuka. Pokud máte zájem o záznam běžných přednášek, doporučujeme si pro výuku zarezervovat učebnu s možností automatického záznamu.

Žádost o záznam zasílejte minimálně s týdenním předstihem pomocí formuláře. Zde budete vyzváni k vyplnění požadavku s údaji, které jsou potřeba k natáčení a zpracování záznamu. O jaké údaje se jedná, najdete přímo u formulářePo odeslání požadavku vyčkejte na e-mail, ve kterém vám pracovníci videostudia natáčení potvrdí a případně se doptají na potřebné informace.

Náležitosti související s GDPR zajišťuje objednavatel služby. Videostudio může z kapacitních důvodů natáčení akce odmítnout.

V případě, že se akce nekoná nebo záznam nemůže být pořízen z důvodů vzniklých na straně objednavatele, informujte prosím videostudio co nejdříve. Jestliže se akce koná v místnosti, která umožňuje pořízení automatického záznamu, zvažte prosím, zda tento výstup není pro vaše účely dostačující. V případě, že ano, zarezervujte si takovou učebnu.

Podobné služby

Službu poskytuje a zajišťuje Centrum informačních technologií Filozofické fakulty (CIT FF).