Microsoft 365

Pošta v M365

Všichni zaměstnanci a studenti mají zřízenu poštovní schránku v Microsoft 365. Výchozí poštovní adresa je učo@muni.cz a je ve výchozím nastavení přesměrována do schránky v IS MU. Zaměstnanci mají možnost si nechat nastavit jinou adresu (například fakultní) od fakultních techniků. Kapacita schránky je 50 GB. Schránku v Microsoft 365 doporučujeme jako primární schránku pro většinu uživatelů. Se schránkou v Microsoft 365 jsou zpřístupněny i ostatní nástroje Microsoft 365.

Nastavení e-mailové adresy

Přeposílání pošty
inet.muni.cz si můžete nastavit přeposílání pošty a zvolit adresu, která se zobrazuje u Vámi odeslaných zpráv jako adresa odesilatele.

Nastavení e-mailových klientů
Pro čtení a psaní pošty prostřednictvím Vámi vybraného klienta/aplikace (např. Microsoft Outlook, Mail, Mozilla Thunderbird), postupujte dle návodu konfigurace e-mailových klientů.

Automatická odpověď v době nepřítomnosti
Postupujte dle návodu Automatická odpověď v době nepřítomnosti

Více informací o poště v M365 i dalších poštovních adresách dostupných na MU se dozvíte na stránce e-mailové účty a klienti.