Bezpečnostní cvičení v prostředí KYPO

Bezpečnostní tým univerzity CSIRT-MU umožňuje zaměstnancům univerzity zúčastnit se bezpečnostního cvičení zaměřeného na řešení bezpečnostních incidentů a správu prostředí pod tlakem z probíhajících kyberútoků. Cvičení probíhá plně v cloudové platformě Kybernetický polygon (KYPO). Cvičení je v nabízené podobě plně srovnatelné se špičkovými produkty poskytovanými komerčními organizacemi.

Jak cvičení vypadá?

Cvičení probíhá jeden a půl dne. První část se věnuje seznámení s pravidly cvičení, platformou KYPO a svěřenou infrastrukturou, kterou budou účastníci bránit. Druhá část představuje nepřetržitou celodenní ochranu svěřené infrastruktury před útoky, komunikaci s uživateli, nadřízenými a médii. Cvičení se tak věnuje nejen technické rovině útoků, ale také rovině procesní, a klade důraz na plánování a komunikaci.

Cvičení je určeno všem zaměstnancům MU, kteří mají pokročilou administrátorskou znalost operačních systémů Linux nebo Windows. Výhodou jsou alespoň základní znalosti v oblasti počítačové bezpečnosti.