Bezpečnostní cvičení v prostředí KYPO

Bezpečnostní tým univerzity CSIRT-MU umožňuje zaměstnancům univerzity zúčastnit se bezpečnostního cvičení zaměřeného na řešení bezpečnostních incidentů a správu prostředí pod tlakem z probíhajících kyberútoků. Cvičení probíhá plně v cloudové platformě Kybernetický polygon (KYPO). Cvičení je v nabízené podobě plně srovnatelné se špičkovými produkty poskytovanými komerčními organizacemi.

Jak cvičení vypadá?

Cvičení probíhá jeden a půl dne. První část se věnuje seznámení s pravidly cvičení, platformou KYPO a svěřenou infrastrukturou, kterou budou účastníci bránit. Druhá část představuje nepřetržitou celodenní ochranu svěřené infrastruktury před útoky, komunikaci s uživateli, nadřízenými a médii. Cvičení se tak věnuje nejen technické rovině útoků, ale také rovině procesní, a klade důraz na plánování a komunikaci.

Cvičení je určeno všem zaměstnancům MU, kteří mají pokročilou administrátorskou znalost operačních systémů Linux nebo Windows. Výhodou jsou alespoň základní znalosti v oblasti počítačové bezpečnosti.

CHCI SE ZÚČASTNIT CVIČENÍ

Určeno pro
administrátor

zdarma

Dostupnost
dohodou

Ústav výpočetní techniky Masarykovy univerzity
helpdesk@ics.muni.cz

Našli jste chybné/neúplné informace?
Pomozte nám zlepšit kvalitu obsahu

Používáte starou verzi internetového prohlížeče, která již není podporována. Je možné, že některé aplikace nebudou zobrazeny správně, některé funkčnosti nebudou dostupné, případně budou dostupné v omezeném rozsahu.