Série přednášek Ústavu formální a aplikované lingvistiky

Přijďte si poslechnout přednášky pořádané Ústavem formální a aplikované lingvistiky na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Tři přednášky, konané vždy v pondělí v 14:00, se tematicky zaměří na jazykové modelování, jazykové korpusy a výzkumy z oblasti lingvistiky. Přednášky probíhají v anglickém jazyce.

17. 3. 2021

Understanding Language Modeling (22. 3. 2021, 14:00)
Tomáš Mikolov (CIIRC ČVUT)

Přednáška zaměřená na neuronové sítě v rámci jazykového modelování.

Disentangling 20 years of confusion: quo vadis, human evaluation? (29. 3. 2021, 14:00)
David M. Howcroft (Heriot-Watt University, Edinburgh)

A treebank of Buddhist Chinese texts and its applications (12. 4. 2021, 14:00)
John Lee (City University of Hong Kong)

Přednáška prezentuje korpus čínských budhistických textů za účelem zkoumání vývoje  jazyka ve středověké čínštině, se zaměřením na literární styl.

Přednášky budou probíhat v aplikaci Zoom.

Připojit se

K připojení použijte tyto přihlašovací údaje:

Heslo: ufal

Pro dotazy ohledně možnosti připojení se obraťte na Magdu Ševčíkovou (sevcikova@ufal.mff.cuni.cz).