Pozvánka na společnou diskuzi na téma digitální humanitní vědy

2. 9. 2019

Zveme vás na otevřenou diskuzi o výzkumu v digitálních humanitních vědách ve čtvrtek 19. září v učebně G31 (areál na Gorkého 7) v čase 16–17.30. Setkání pořádané projektem LINDAT/CLARIAH-CZ je určeno všem zájemcům o téma.

Úvodem představíme aktivity projektu a hlavní část programu bude věnována vašim potřebám a názorům formou řízené diskuze. Rádi bychom vám představili, co chystáme, a zjistili, co vy sami potřebujete a jak vám můžeme pomoci. V neposlední řadě bychom rádi zprostředkovali seznámení vědců, kteří se digitálnímu výzkumu nebo vytváření podmínek pro jeho realizaci na fakultě věnují, a poskytli podpůrnou síť pro další komunikaci nejen vědců samotných, ale také jejich studentů, kteří řeší problémy s digitálním výzkumem během plnění svých úkolů do kurzů. Podpůrnou síť také dotvoří odborníci z dalších institucí, kteří mohou poskytnout konzultaci a radu. Na místě bude drobné občerstvení.