Centrum informačních technologií FF 
Kancelář e-learningu

Před podzimním semestrem 2021 spouštíme plánovaně novou, čistou instalaci fakultního e-learningového prostředí ELF určenou pro akademický rok 2021/2022. Navážeme tak na ELF 20/21, který vznikl v rámci nového životní cyklu ELFu.

Stejně jako v případě přechodu na ELF 20/21 bude tedy potřeba, aby si vyučující a tvůrci kurzů převedli do nové verze ELFu kurzy, se kterými budou v daném období pracovat.

O co přesně jde?

Jak jsme informovali loni, u ELFu došlo před podzimem 2020 k přechodu na takzvaný nový životní cyklus (více k tématu zde). To znamená, že každý akademický rok bude do provozu zaváděna nová, čistá verze ELFu, která pracuje spolehlivěji a stabilněji než dřívější verze prostředí.

Jak to ovlivní vyučující a tvůrce kurzů?

Učitelé a tvůrci kurzů si do nové verze ELFu budou potřebovat automatizovaně zkopírovat a přenést kurzy, se kterými budou v akademickém roce 2021/2022 pracovat. Postup přenosu bude nicméně stejný jako loni, kdy probíhal přenos kurzů z ELFu 3 do ELFu 20/21.

Z uživatelského hlediska se tedy nejedná o žádnou novinku –⁠ všechno zůstává při starém a bude fungovat tak, jak jste si vyzkoušeli už v loňském roce.

Podívat se na návod k přenosu kurzů

Důležitá data

 • Spuštění pilotní verze ELFu pro podzim 2021–⁠jaro 2022

  začátek července 2021

  V tomto období bude nová platforma připravena pro přenosy kurzů. Začátkem července (i později) bude tedy možné postupně převádět kurzy z předchozích verzí ELFu do nové instalace pro období podzim 2021–jaro 2022. 

 • Změna přesměrování adresy elf.phil.muni.cz

  začátek září 2021

  1. Obecná adresa elf.phil.muni.cz vede od tohoto momentu na ELF 21/22.
  2. Předchozí verze ELFu zůstávají dostupné na vybraných adresách. Odkazy na ně najdete v nové instalaci.
 • Převod ELFu 20/21 do režimu pro čtení

  13. září 2021

  V pondělí 13. září bude ELF 20/21 přepnut do režimu pro čtení, tzn. že kurzy zde uložené už nebude možné upravovat. Všem uživatelům ovšem zůstanou zachována dosavadní práva přístupu, stále bude možné prohlížet obsah kurzů či provádět jejich zálohování.

  Režim pro čtení zároveň neomezuje možnost přenosu kurzů do navazující verze ELFu.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.