Vytvořte s námi multimédia pro vaši výuku

Stipendijní program FF MU — druh C

E-learningový kurz nemusí být plný dlouhých textů nebo skenů z učebnic. Můžete v něm využít i různé druhy multimediálních výukových materiálů.

Chcete svým studentům přiblížit probíranou látku poutavým způsobem? Nechcete se vám každý rok přednášet jednu a tu samou věc, ale raději se při prezenční výuce věnujete diskusi se studenty? Nebo si chcete být jistí, že studenti dostanou vždy stejné informace a vy se nebudete muset strachovat, že na něco v prezenční hodině zapomenete? Pak zvažte tvorbu výukových videí.

Vyučujete jazykový kurz a chcete vytvořit studentům poslechové materiály nebo testy? Pak můžete ve svém kurzu využít audionahrávky.

Chcete, aby studenti o přednášce nemuseli přemýšlet o tom, co si mají zapsat do poznámek a raději s vámi diskutovali? Budete mít ve výuce hodinu hostujícího vyučujícího, kterou byste chtěli zprostředkovat i v dalším roce? Přednášku si můžete sami jednoduše nahrát a následně ji díky univerzitní knihovně médií Medial zveřejnit ve svých e-learningovývh kurzech nebo ji rovnou sdílet s širokou veřejností.

Chcete pro studenty vytvořit jednoduchý screencast coby návod pro používání nějakého programu? Nebo chcete poskytnout studentům zpětnou vazbu, která bude mít trochu osobnější charakter než text s hodnocením? K těmto účelům můžete využít nástroj TechSmith Relay, díky kterému můžete zaznamenávat obrazovku svého počítače, ale i zaznamenávat prostřednictvím své webkamery. Takto pořízený záznam pak můžete jednoduše odeslat přímo do Medialu. 

Knihovna médií Medial Uživatelská dokumentace Medialu Uživatelská dokumentace Relay

Promyslete celý proces práce s multimédii

Máte jasnou představu o tom, jak budete v rámci svého projektu využívat multimédia? Zvládnete pořídit a zpracovat audio nebo video sami? Pokud na některou z těchto otázek odpovíte negativně, doporučujeme vám navštívit web Audiovizuálního centra CIT FF MU, kde se dozvíte, jaké možnosti centrum nabízí a zároveň si můžete domluvit konzultaci, na níž se dozvíte více o tom, jak by bylo vhodné realizovat multimediální část vašeho projektu.

Audiovizuální centrum CIT FF MU

Druh C uvádějte tehdy, když budou v rámci projektu vytvářeny nějaké audiovizuální materiály, např. výuková videa.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.