Jednotné přihlášení MUNI

Migrace na nové Jednotné přihlášení MUNI

Webové služby, do kterých se dosud dalo přihlásit přes sekundární heslo, přešly od 1. června 2020 na Jednotné přihlášení MUNI. Nově se do nich přihlašuje přes UČO a primární heslo, změna se dotkne i vizuálního vzhledu.

Změna se dotkla desítek veřejných i podpůrných webových služeb ve správě MUNI, např. ezdroje.muni.cz, elf.phil.muni.cz, video.muni.cz či kompas.muni.cz.

Dále také cca 3000 služeb celostátních či celosvětových, do kterých se hlásíte výběrem univerzity v eduID.cz a následně univerzitními údaji, např. ebscohost.com, kramerius-vs.mzk.cz či bookport.cz.

Naopak se to nedotklo jiných než webových služeb, které také využívají sekundární heslo, ale do kterých se hlásíte jinak než přes Jednotné přihlášení MUNI, např. přihlašování do univerzitního PC, k VPN či Eduroamu.

Z pohledu uživatele se změnil vzhled přihlašovací stránky, která je již v jednotném vizuálním stylu MU, ukázka viz níže. Důvod přechodu je především zvýšení zabezpečení procesu přihlašování a rozšíření funkcionality směrem k poskytovatelům služeb.

POZOR!: Pokud máte heslo uložené z minulosti v prohlížeči a ten vám jej automaticky vyplní do nového přihlášení, ke službě se nepřihlásíte. Je potřeba zadat primární heslo.