Centrum informačních technologií FF

Používání e-mailových schránek na FF MU

29. 3. 2021

Připomínáme, že dle univerzitní směrnice č. 10/2017 Používání informačních technologií je důležité, aby zaměstnanci MU používali pro vedení pracovní e-mailové komunikace výhradně univerzitní e-mailové schránky (tzn. e-mail IS MU, O365 nebo fakultní pošta) a nikoliv soukromé schránky (tzn. Seznam.cz, Gmail apod.). Důvodem jsou především bezpečnostní rizika spojená s používáním e-mailových schránek u poskytovatelů mimo MU.

Přesněji tato rizika popisujeme na naší stránce Směrnice pro používání techniky a softwaru pro práci na FF.

Pominout nelze i skutečnost, že použitím univerzitní adresy dáváte příjemci pošty najevo, že jste skutečně zaměstnanec univerzity (a zároveň tato adresa působí více reprezentativně).

Prosíme proto zaměstnance, aby k plnění pracovních úkolů používali pouze univerzitní e-mailové schránky. Zprávy zároveň doporučujeme do soukromých schránek nepřeposílat (pokud je to možné), protože i v takovém případě se přeposlaná pracovní pošta ukládá na servery mimo správu MU.

Děkujeme.