SUPO – rychlejší a snadnější dobíjení kartou

Nově je možné dobít si SUPO účet rychleji a pohodlněji, a to díky online platbám kartou. Přibyla také funkce platby pomocí QR kódu, která zjednodušuje vyplnění údajů v internetovém bankovnictví. Obě možnosti jsou dostupné v INETu všem uživatelům využívajícím SUPO.

7. 7. 2020

Doposud šlo dobíjet SUPO účet buď online klasickým bankovním převodem a inkasem, nebo hotovostí pomocí bankovníků. Pro zjednodušení plateb je nyní však také možné využít rychlý převod peněz pomocí karty.

Platby přes kartu přináší několik výhod

• nemusíte dlouho čekat, než se platba připíše na bankovní účet univerzity (někdy až několik dní); částka se vám připíše na SUPO účet ihned po jejím autorizování
  • nemusíte fyzicky nikam chodit (jako v případě bankovníků či při vkladu u pokladny)
  • za platbu vám nejsou účtovány žádné poplatky (výhoda hlavně pro zahraniční studenty)

QR kód zjednodušuje platby přes mobilní bankovnictví

Zprovoznili jsme také bankovní převod pomocí QR kódu, který se vygeneruje z vašich předvyplněných údajů v INETu. Usnadňuje platbu tím, že po naskenování QR kódu se předvyplní všechny údaje potřebné pro platbu v mobilní aplikaci (účet univerzity, váš variabilní symbol, částka, kterou jste zadali).

Obě možnosti převodu peněz najdete u výpisu svého SUPO účtu v INETu, viz printscreeny níže.