Univerzita naplno online: Rozprodáváme počítače za třetinovou cenu

Přestože je krásné jaro, pandemie je neúprosná a její konec, spolu s návratem studentů do univerzitních budov, je v nedohlednu. Počítačové učebny včetně CPS nadále zejí prázdnotou a tamější technika leží ladem nevyužitá. Z toho důvodu jsme se rozhodli k výhodnému prodeji počítačů a dalšího IT příslušenství za třetinové ceny.

1. 4. 2021

„Jako VÚT (Výpočetní ústav techniky) spravujeme společně s CIT (citliví IT odborníci) cca 1285 počítačů napříč všemi univerzitními učebnami. Jsou nevyužité, práší se na ně, škoda peněz. Raději by kompíky mohly udělat radost ještě někomu doma. Ani posilovat mě s nimi nebaví, krabice jsou neforemné a obrazovky moc lehké,“ říká Andrej Sekora, IT technik a amatérský mistr republiky v soutěži strongmanů.

Mezi nabízeným IT zbožím najdete moderní kousky z učeben Univerzitního kampusu odpovídající nárokům nejnáročnějších gamerů, ale taky stařičké PC z filozofické fakulty, které si zamilovali například místní studenti historie, protože na nich rozjedou Prince z Persie. Všechna IT technika bude k odprodeji za třetinu své původní pořizovací ceny.

„Trhá mi to srdce, ale je to v dnešní době nejlepší rozhodnutí. Nevyužitá IT technika je zkrátka tragédie hodná opery,“ vysvětluje vedoucí IT techniků na VÚT Martin Mazanec, proč jsme se rozhodli k radikálnímu rozhodnutí prodeje.

Prosíme případné zájemce z řad studentů i zaměstnanců, ať nám napíšou o seznam prodávaných kousků a projeví svůj zájem mailem na tuto adresu: april@ics.muni.cz.