Dobrá zpráva pro studenty. Přístup ke knihám NDK-COVID byl prodloužen do konce června

Díky obnovené dohodě mohou studenti a pedagogové vysokých škol využít přístup k archivu digitálních knihoven dalších pět měsíců, jak to bylo i doposud.

12. 2. 2021

V listopadu roku 2020 Národní knihovna ČR s Moravskou zemskou knihovnou zpřístupnila své digitální fondy. Postupně se přidaly i další knihovny, a tak je v současnosti pro univerzitní studenty, pedagogy i vědecké pracovníky k dispozici přes 215 tisíc online monografií a periodik. Přístup k nim využívá 103 zaregistrovaných institucí, zejména vysokých škol a vědeckých ústavů.

Začátkem února 2021 měl však tento vzdálený přístup k digitálním titulům skončit. Naštěstí Ministerstvo kultury uzavřelo novou smlouvu se Svazem knihkupců a nakladatelů, a nově je tak přístup prodloužen do konce června 2021.

Na MUNI studentům a pedagogům také poskytujeme e-prezenčku, službu s unikátním řešením pro prohlížení naskenované studijní literatury z knihoven Masarykovy univerzity na obrazovce počítače bez možnosti jejího stahování a ukládání. Pokud jste ji ještě nevyužili, doporučujeme!