7 užitečných tipů, jak si usnadnit zkouškové

Zimní semestr pomalu končí, zkouškové období je v plném proudu. Testy za tebe nenapíšeme, ale poradíme ti IT služby a aplikace, které ti usnadní přípravu na ně.
Mrkni na 7 užitečných tipů, které jsme pro tebe vybrali.

3. 1. 2022

#1 E-prezenčka – knihy přístupné online

Více než 11 800 dostupných  titulů a přibližně 82 600 denních uživatelů, taková čísla stojí za ročním provozem unikátní služby e-prezenčky, díky které se dostaneš k naskenovaným knihám z knihovnických fondů Masarykovy univerzity odkudkoli.

TIP
E-prezenčka se nejvíce využívá ve dne během 10.–18. hodiny, v jiné časy pak tedy bude větší pravděpodobnost, že titul bude online dostupný.

#2 VPN – zabezpečený přístup do univerzitní sítě

Když se potřebuješ na dálku připojit do univerzitní sítě, například při hledání článků z e-zdrojů, využij virtuální privátní síť VPN. Stačí si jen nainstalovat speciální aplikaci VPN a zadat své UČO a sekundární heslo, které je potřebné pro přihlášení.

#3 Využij online nástroje pro společnou práci

Čeká tě společná seminárka nebo chystáš týmovou prezentaci? Využij univerzitní licenci pro nástroje Microsoft Office 365, kterou si nainstaluješ zdarma až na 5 zařízeních. Můžeš tak se svými spolužáky pracovat na společných projektech pomocí online aplikací ve stejný čas.

#4 S aplikací OneDrive neztratíš žádná data

Pokud ještě nevyužíváš úložiště OneDrive, hned to naprav – soubory v něm uložené máš dostupné kdykoliv z jakéhokoliv zařízení připojeného online. Navíc se při práci např. ve Wordu ukládají soubory na OneDrive po každé změně, čímž se i zálohují. Když se ti náhodou vypne notebook, můžeš tak být v klidu, že se ti tvá tříhodinová práce neztratila.

#5 One Note – užitečný pomocník k zachycení nápadů

Další z rodiny Microsoft aplikací je užitečný digitální poznámkovník OneNote, do kterého můžeš zapsat/zachytit téměř vše. Napíšeš si do něj poznámky na notebooku, načrtneš nápady na tabletu, přidáš obrázek z telefonu. Samozřejmostí je pak možnost sdílení třeba se spolužáky, aby si tvé poznámky mohli prohlížet a komentovat současně s tebou.

#6 E-zdroje – když jsi v koncích s podklady

Hledáš zdroje, ze kterých se učit na zkoušku, nebo podklady pro svou seminárku či rýsující se bakalářku/diplomku? Na MUNI máš zajištěný přístup k unikátním vědeckým e-knihám, e-časopisům, databázím a jiným elektronickým zdrojům. Vyzkoušej a uvidíš, co všechno máš k dispozici!

#7 Změň místo studia a vyzkoušej univerzitní studovny

Učit se pořád na tom samém místě muže být leckdy stereotypní a únavné. Vyzkoušej jednu z 10 počítačových studoven rozmístěných po celém Brně. V non stop provozu je pak Celouniverzitní počítačová studovna (CPS). Na přehledové stránce najdeš také aktuální obsazenost a otevírací dobu jednotlivých studoven, abys věděl, kdy do nich (ne)vyrazit.

Zajímá tě toho víc?

Podívej se na přehled všech 168 služeb, které na Masarykově univerzitě poskytujeme.